Niszczenie dokumentów

Niezawodne i nowoczesne niszczarki

Niszczenie dokumentów na najwyższym poziomie

Ochrona danych dotyczy nas wszystkich, zwłaszcza jeśli przetwarzamy dane osób trzecich. Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem UE o ochronie danych, firmy które gromadzą, przetwarzają i wykorzystują dane osobowe, muszą zapewnić, aby dane te zostały zniszczone i usunięte w sposób niezawodny i zgodny z przepisami o ochronie danych. Od 25 maja 2018 roku UE ujednoliciła standardy postępowania z danymi osobowymi RODO na terenie Unii Europejskiej. W wyniku tych przepisów organizacje, które przetwarzają dane osób trzecich muszą zapewnić, że dokumenty są niszczone i utylizowane w bezpieczny sposób, tym samym zachowując pełną ochronę danych. Bezprawne wykorzystanie danych może spowodować straty liczone w milionach! Można uniknąć tego ryzyka: dzięki profesjonalnym niszczarkom dokumentów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i niezawodnie niszczą dokumenty. Gwarantuje to jakość HSM dzięki dopracowanej i wypróbowanej na całym świecie technologii cięcia. Czy wiesz już, gdzie dokumenty będą niszczone: przy biurku, w domu lub w biurze typu open space? A może szukasz kompleksowego stanowiska utylizacji odpadów dla dużych ilości dokumentów lub niszczarki nośników cyfrowych?

Poznaj grupy niszczarek HSM

HSM shredstar wyróżniają się kompaktowym, nowoczesnym designem. Są również wydajne i łatwe w obsłudze – a wszystko to w doskonałej cenie. Niszczarki dokumentów HSM shredstar to urządzenia, które są wydajne i energooszczędne. Są idealne do użytku w domu lub małym biurze, za sprawą swojej cichej pracy i nowoczesnego wzornictwa. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z dokumentami prywatnymi czy firmowymi, niszczarki papieru HSM shredstar poradzą sobie z nimi łatwo i szybko. Wyposażone w inteligentne funkcje, które są również bardzo łatwe w obsłudze. HSM shredstar oferuje niszczarki z doskonałym stosunkiem ceny do jakości!

HSM SECURIO to oszczędność miejsca, wydajność i bezpieczeństwo. Seria C imponuje atrakcyjnym wzornictwem, kompaktowymi wymiarami oraz łatwością obsługi. To idealne urządzenia do niszczenia dokumentów w małej firmie lub niewielkim biurze. Niszczarki biurowe z serii B wyróżniają się wysoką wydajnością, cichą pracą ciągłą i maksymalną funkcjonalnością. Niszczarki biurowe z serii B posiadają zdolność do radzenia sobie z dużymi ilościami materiału, solidną konstrukcję i maksymalną funkcjonalność. Ta seria produktów obejmuje profesjonalne niszczarki do użytku przez maksymalnie 8 osób. Profesjonalne niszczenie oferowane przez serię P imponuje innowacyjną koncepcją napędu i sterowania IntelligentDrive – zapewniającej do 40% więcej mocy, inteligentne zapobieganie zacięciom i szczególnie cichą pracę. Niszczarki na kółkach, idealne dla dużych zespołów do 15 osób.

HSM Powerline są synonimem trwałej technologii, wysokiej wydajności i długiej żywotności. Najbardziej zaawansowany model, niszczarka HSM Powerline FA 500.3 niszczy oprawione dokumenty, nośniki cyfrowe i całe segregatory w ilości 550 arkuszy jednorazowo. To sprawia, że wydajne niszczarki dokumentów o dużej pojemności są idealne do dużych archiwów lub jako centralny punkt niszczenia dokumentów. HSM kładzie szczególny nacisk na kwestie zrównoważonego rozwoju. Wszystkie produkty HSM zapewniają długą eksploatację i są wyposażone w energooszczędne systemy sterowania. W przypadku dużych niszczarek dokumentów zastosowano m.in. silniki zgodne z klasą efektywności energetycznej IE3.

Najważniejsze cechy niszczarek HSM

Aby nie stać się ofiarą niewłaściwego wykorzystania danych ważne jest, aby niepotrzebne poufne dokumenty były niszczone natychmiast, gdziekolwiek się znajdują: w domu, w biurze, przy stanowisku pracy lub w archiwum. Niszczarki HSM, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, zapewniają bezpieczne niszczenie dokumentów zgodnie z przepisami o ochronie danych.

Niszczarki

Bez zacięć papieru

Funkcja automatycznego wycofania papieru zapobiega jego zacięciu i zapewnia bezawaryjne działanie urządzenia.
Niszczarki

Brak hałasu

Wyjątkowo cicha praca urządzeń zapewnia komfortowo niski poziom hałasu w miejscu pracy.
Niszczarki

Najwyższa jakość

Materiały najwyższej jakości oraz sprawdzona marka gwarantują bezpieczeństwo i niezawodne użytkowanie przez wiele lat.
Niszczarki

Oszczędność energii

Wyjątkowo niskie zużycie energii dzięki inteligentnemu programowi kontroli zużycia energii EcoSmart.
Niszczarki

Solidna konstrukcja

Mocne i trwałe komponenty napędu i mocny silnik gwarantują wysoką wydajność cięcia i niezawodną ciągłą pracę.
Niszczarki

Produkt ekologiczny

Certyfikat Blue Angel za niskie zużycie energii oraz zastosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska.
HSM

Oferujemy szeroką gamę niszczarek, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby

Niszczarki we wszystkich klasach wydajności

Klasy bezpieczeństwa niszczenia danych

Norma 66399 definiuje bezpieczeństwo dla wszystkich stosowanych obecnie nośników danych. Na tej stronie przedstawiliśmy różne klasy ochrony danych – od dokumentów wewnętrznych jak ogłoszenia i formularze, do danych o najwyższym stopniu tajności. Im wyższy jest stopień bezpieczeństwa, tym mniejsze są wymiary ścinek. Poza tym widoczne są symbole nośników danych, które mogą być niszczone. Te informacje pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego produktu.

Klasa ochrony 1

Normalne wymagania bezpieczeństwa dla danych wewnętrznych.

Klasa ochrony 2

Podwyższone wymagania bezpieczeństwa dla danych poufnych.

Klasa ochrony 3

Bardzo wysokie wymagania bezpieczeństwa dla danych szczególnie poufnych i tajnych.
Niszczarki

Poziom bezpieczeństwa P-2

Szerokość pasków max. 6 mm, ok. 35 części (DIN A4)

Dokumenty wewnętrzne, które powinny być zniszczone lub nieczytelne, np. dokumenty dotyczące komunikacji wewnętrznej firmy jak nieaktualne wytyczne, dyrektywy, ogłoszenia formularze.

Poziom bezpieczeństwa P-3

Wielkość ścinek max. 320 mm², ok. 194 części (DIN A4)

Nośniki danych zawierające dane wrażliwe i poufne, jak również dane osobowe, które podlegają podwyższonym wymogom bezpieczeństwa, np. dokumenty analityczne i podatkowe przedsiębiorstwa, jak również oferty, zamówienia itp. z danymi adresowymi osób.

Poziom bezpieczeństwa P-4

Wielkość ścinek max. 160 mm², ok. 389 części (DIN A4)

Dane szczególnie wrażliwe i poufne, jak również dane osobowe, które podlegają podwyższonym wymogom bezpieczeństwa, np. bilanse, zestawienia finansowe, jak również wyliczenia płacowe, dane i akty personalne, umowy o pracę, informacje medyczne, dokumenty podatkowe pracowników.

Niszczarki

Poziom bezpieczeństwa P-5

Wielkość ścinek max. 30 mm², ok. 2.079 części (DIN A4)

Nośniki danych zawierające informacje tajne o podstawowym znaczeniu dla osób, przedsiębiorstw lub urządzeń, np. patenty, dokumentacja techniczna, dokumenty strategiczne, analizy konkurencyjności, dokumenty procesowe.

Niszczarki

Poziom bezpieczeństwa P-6

Wielkość ścinek max. 10 mm², ok. 6.237 części (DIN A4)

Nośniki danych zawierające informacje tajne, kiedy wymagane są nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, np. dokumentacja badawczo-rozwojowa, informacje urzędowe.

Niszczarki

Poziom bezpieczeństwa P-7

Wielkość ścinek max. 5 mm², ok. 12.474 części (DIN A4)

Dla danych o najwyższym stopniu tajności, przy których wymagane jest zachowanie najwyższych środków bezpieczeństwa, np. informacje wywiadowcze lub dokumenty o znaczeniu militarnym.

Szukasz konkretnego produktu?

Jeśli szukasz jakiegoś konkretnego produktu lub masz problem z dopasowaniem jakiegoś rozwiązania do swoich warunków skontaktuj się z nami, na pewno pomożemy.